06/11/2016

FDM

Jest to najpopularniejsza a zarazem najtańsza dostępna technologia drukowania w 3D.W tej metodzie tworzymy przedmioty z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. W zależności od oczekiwanego efektu dobieramy odpowiedni materiał. Mogą to być m.in twarde, wytrzymałe, elastyczne, odporne na wysokie temperatury, odporne na kwasy,zasady, przewodzące prąd i wiele innych. Drukujemy także z materiałów imitujących, są to m.in. imitujące brąz, złoto, drewno, miedź. Łączymy także wydrukowane elementy. Dzięki temu możemy stworzyć bardzo duże modele. Gotowe modele poddajemy obróbce, wygładzamy, malujemy, szlifujemy. 

Czas wydruku jest zależny od kilku czynników. Jednym z najważniejszych parametrów druku jest wysokość ścianki (layer high) czyli nakładanie kolejnych warstw na siebie. Im niższy współczynnik tym gładsze, dokładniejsze, trwalsze powstają modele, jednak czas druku proporcjonalnie wzrasta. Oferujemy zakres wysokości już od 0.05mm aż do 0.40mm. Drugim ważnym parametrem który znacząco wpływa na czas jest wypełnienie modelu. Może on być pusty w środku lub wypełniony w kilku, kilkudziesięciu procentach, jak i również wypełniony w 100%. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.

 

Tak samo ważny jak wybór odpowiednich parametrów druku jest sam projekt. Tworzymy projekty na zamówienie, przygotowujemy pliki do druku. Do projektu wystarczą nam niekiedy 2-3 zdjęcia, skany, odręczne rysunki, tworzonego przedmiotu. Pracujemy na najlepszych programach umożliwiających modelowanie oraz projektowanie w 3D

  

Top