06/11/2016

SLS

Drukowanie technologią SLS polega na spiekaniu sproszkowanego materiału za pomocą wiązki lasera. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać przedmiot o bardzo skomplikowanych kształtach. Używamy jej do druku materiałów wykorzystywanych w odlewnictwie. Są to dwa materiały, pierwszym z nich jest PLAWax, czyli odmiana wosku. Taki wydruk charakteryzuję się bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów i wysoką jakością powierzchni.
 
Model z wosku poddajemy obróbce, aż do uzyskania formy. Taką formę można zalewać różnymi rodzajami metali (mosiądz, brąz, złoto, srebro itp.) jest to metoda wosku traconego. Z tak wydrukowanych modeli produkujemy również formy silikonowe, takie formy zalewamy, różnymi rodzajami żywic. Tą metodą bez problemu możemy wydrukować a później odlać małe elementy jak pierścionki, kolczyki, figurki jak i również większe. Grubość warstwy to od 0.06mm do 0.35mm.

Drugim materiałem do druku w tej technologii jest piasek otaczany żywicą. Tutaj drukujemy od razu większe formy i rdzenie wykorzystane do odlewania. Po wygrzaniu takiej formy można ją zalać metalem. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać najbardziej skomplikowany kształt w ciągu kilku godzin.

  

 

Top